Od včerejška máme potvrzeno, že 12. srpen/august bude velkým dnem značky Honor. Dojde totiž na oficiální představení telefonů řady Magic 3. Už také víme, že na trh půjdou rovnou tři modely, které zatím známe jen pod jejich kódovými označeními. Je ale velmi pravděpodobné, že jejich prodejní názvy budou Honor Magic 3, Magic 3 Pro a Magic 3 Pro Plus. A pevně doufáme, že tyto názvy výrobce v dohledné době upřesní. Každopádně tipaři se už vehementně rozjíždějí ve svých odhadech, jak by chystané telefony mohly vypadat a jaké by případně mohly mít parametry.

Odhady tipařů

Tipaři se ve svých odhadech primárně zaměřili na model Honor Magic 3. Hlavní parametry zveřejnil na Weibo náš známý Digital Chat Station. Na Twitteru zase Ben Geskin ukazuje renderovaný obrázek zadního panelu tohoto stroje s důrazem na hlavní fotoaparát. A začneme u něj, protože kamera vypadá skutečně zajímavě. Modul fotoaparátu totiž zabírá téměř polovinu zad, je vertikální a ve středu panelu. V modulu jsou uloženy čtyři snímače a LED blesk. Primární senzor by měl být 1/1,5 palcový s rozlišením 48 MPix a podporou 100× zoomu. Na obrázku si také nelze nepovšimnou výrazně zakřivených bočních hran.

A teď se přesuneme na Weibo a shrneme si specifikace telefonu Honor Magic 3, které sdílí čínský tipař. Podle něj jde o předprodukční prototyp, který je vybaven 6,67 palcovým „vodopádovým“ OLED displejem. To tedy znamená, že i čelní panel bude mít výrazně zakřivené boční hrany. V obrazovce bude oválná „díra“ pro přední duální kameru. Samotný displej by měl mít vysoké rozlišení 2772×1344 pixelů. Kromě toho tipař také odhaduje, že telefon bude pohánět procesor Snapdragon 888 Plus. Neměla by údajně chybět ani podpora rychlého kabelového nabíjení s výkonem 66 W a 50 W bezdrátového nabíjení. Pro verze by údajně mohla dostat dokonce 100 W kabelovou nabíječku. Samozřejmě vše výše uvedené jsou jen odhady tipařů, takže počkáme co nakonec potvrdí výrobce.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.