příští měsíc se dočkají všichni, kteří netrpělivě vyhlíží skládací telefony společnosti Samsung. Samozřejmě netřeba dodávat, že svou premiéru odehrají hned dva modely, a to Galaxy Z Fold 3 a véčkový Samsung Galaxy Z Flip 3. O prvním z telefonů se toho napsalo už poměrně dost a véčkový model byl tak trochu opomíjen. A právě proto se na něj dnes podíváme.

Dobrým důvodem pro to, abychom se blíž podívali na telefon Samsung Galaxy Z Flip 3 je i to, že prošel testy Geekbench. Testovací výpis sice neodhalí úplně všechny parametry, ale něco málo se z něj přece jen vyčíst dá. Například to, že véčkový telefon prošel testy s kódovým označením SM-F711U a je to model, který půjde na trh v USA.

Dále můžeme zjistit, že jej pohání Qualcomm procesor s označením „Lahaina“, což je krycí název čipsetu Snapdragon 888. V testech jej doplnilo 8 GB operační paměti a operační systém Android 11. Ještě dodáme, že v Single-core testu nasbíral telefon 1015 bodů a ve více jádrovém testu pak 3161 bodů.

Specifikace, které testovací výpis neodhalil, odhadují tipaři. Podle nich bude mít telefon 6,7 palcový S-AMOLED displej s poměrem stran 25:9. Sekundární, nebo chcete-li externí obrazovka bude mít úhlopříčku 1,9 palce. Uniklé rendery ukazují, že Galaxy z Flip 3 dostane zajímavý dvoubarevný design a boční snímač otisků prstů. Tipaři dále odhadují, že přední kamera bude mít 10 MPix a hlavní fotoaparát dostane dva 12 MPix snímače. Baterie by údajně měla mít 3300 mAh a podporu 15 W nabíjení. Měla by podporovat i bezdrátové nabíjení. Interní úložiště by mělo dosáhnout na 256 GB. Cena telefonu by se mohla pohybovat mezi 1052 až 1122 dolary.