příští měsíc se dočkají všichni, kteří netrpělivě vyhlíží skládací telefony společnosti Samsung. Samozřejmě netřeba dodávat, že svou premiéru odehrají hned dva modely, a to Galaxy Z Fold 3 a véčkový Samsung Galaxy Z Flip 3. O prvním z telefonů se toho napsalo už poměrně dost a véčkový model byl tak trochu opomíjen. A právě proto se na něj dnes podíváme.

Dobrým důvodem pro to, abychom se blíž podívali na telefon Samsung Galaxy Z Flip 3 je i to, že prošel testy Geekbench. Testovací výpis sice neodhalí úplně všechny parametry, ale něco málo se z něj přece jen vyčíst dá. Například to, že véčkový telefon prošel testy s kódovým označením SM-F711U a je to model, který půjde na trh v USA.

Dále můžeme zjistit, že jej pohání Qualcomm procesor s označením „Lahaina“, což je krycí název čipsetu Snapdragon 888. V testech jej doplnilo 8 GB operační paměti a operační systém Android 11. Ještě dodáme, že v Single-core testu nasbíral telefon 1015 bodů a ve více jádrovém testu pak 3161 bodů.

Specifikace, které testovací výpis neodhalil, odhadují tipaři. Podle nich bude mít telefon 6,7 palcový S-AMOLED displej s poměrem stran 25:9. Sekundární, nebo chcete-li externí obrazovka bude mít úhlopříčku 1,9 palce. Uniklé rendery ukazují, že Galaxy z Flip 3 dostane zajímavý dvoubarevný design a boční snímač otisků prstů. Tipaři dále odhadují, že přední kamera bude mít 10 MPix a hlavní fotoaparát dostane dva 12 MPix snímače. Baterie by údajně měla mít 3300 mAh a podporu 15 W nabíjení. Měla by podporovat i bezdrátové nabíjení. Interní úložiště by mělo dosáhnout na 256 GB. Cena telefonu by se mohla pohybovat mezi 1052 až 1122 dolary.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.