Nová edice extrémně populárního Realme GT se už netrpělivě třese na vpád do mobilní arény, kam ji tvůrci vypustí už 21.července. Chystané Realme GT Master Edition se bude snažit zaujmout nejen kombinací velmi dobré výbavy a sympatické ceny, ale i lehce extravagantním designem. Ten nám dnes přiblížily i nové podrobné snímky tohoto kousku, stejně jako publikované oficiální promo materiály. Takže se na tento telefon pořádně vynadívat ze všech stran a úhlů. Pozornosti si totiž určitě zaslouží, o tom není nejmenšího sporu.

Pokud by vám snad zadní strana telefonu připomínala texturu cestovního kufru, tak nejste daleko od pravdy. Tvůrci totiž opravdu tento design nazvali „travel suitcase design“ a zodpovědný je za něj japonský industriální designér Naoto Fukusawa. Publikované snímky patří šedé „travel suitcase grey“ verzi telefonu, takž se dá asi s úspěchem spekulovat, že by měl být k dispozici i v dalších barevných variantách. Kufry se ostatně vyrábějí ve všech barvách duhy… Jinak ale k žádnému překvapení nedošlo, průstřel displeje je v levém horním rohu a telefon má zakřivené hrany pro lepší úchop.

This slideshow requires JavaScript.

Výbava už je také jasná a Realme GT Master Edition tak bude o fous slabší, než původní varianta. Namísto Snapdragonu 888 se totiž dočkáme levnějšího Snapdragonu 870. Jinak ale bude vše podobné, včetně 6.5-palcového FullHD+ 90 Hz displeje, 4500 mAh baterie s podporou 65W nabíjení, nebo 3.5 mm jacku. Nepotvrdily se ani zvěsti o 108 Mpx hlavním senzoru a tak je fotovýbava identická se 64 Mpx, ale díky nové spolupráci s Kodakem by vše mělo fotit lépe. Možná.

This slideshow requires JavaScript.

Každopádně by telefon velmi záhy měl přistát v Evropě a ceny vypadají velmi solidně. Základní 8GB+128GB verze by měla stát 399 euro a za 12GB+256GB si připlatíme jen na 449 euro. To vůbec nezní špatně.