Značka Honor má poté, co už není závislá na své matce Huawei skutečně velkolepé plány. Dokonce by chtěli proniknout i do segmentu skládacích telefonů. Důkazem toho, že to značka se skládacími přístroji myslí vážně, je registrace ochranných známek pro dva ohebné modely. Prvním z nich je Honor Magic Fold, u kterého tipaři očekávají, že jeho konstrukce bude podobná jako u Huawei Mate X2. Druhý telefon, Honor Magic Flip, by zase měl mít konstrukci véčka.

V době, kdy se na síti mluvilo o ochranných známkách pro skládací telefony Honor se také spekulovalo, že Honor Magic Fold dostane displej z dílen společnosti BOE a Magic Flip se spolehne na displeje Visinox. Jak na tom s obrazovkou a jejími parametry bude model Magic Fold aktuálně informuje známý čínský tipař Digital Chat Station. Jeho zpráva je opravdu velmi stručná. Ale i přesto se díky ní můžeme v rámci představy o jednotlivých parametrech mírně posunout dopředu.

Tipař potvrdil, že Honor Magic Fold skutečně dostane BOE displej. Vnitřní obrazovka bude díky své velikosti +/- 8 palců suplovat menší tablet. Vnější displej by měl mít podle tipaře úhlopříčku +/- 6,5 palce. Honor prý už také začíná testovat ultra tenké flexibilní sklo (UTG) pro vnitřní displej skládacího telefonu. O dalších specifikacích tohoto skládacího stroje tipař zatím mlčí, ale obecně bychom mohli čekat, že jej výrobce osadí procesorem Snapdragon 888 Plus.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.