Značka Vivo zítra na čínském trhu představí dva novinkové telefony. Jsou to modely Vivo S10 a Vivo S10 Pro. Tipaři tvrdí, že oba stroje budou mít v podstatě stejné parametry a snad jediný rozdíl najdeme v jejich foto výbavě. V posledních dnech se především mluvilo o standardním modelu, a to hlavně proto, že prošel certifikací Tenaa. Tu už má ale za sebou i Pro verze, takže si její parametry dnes v rychlosti shrneme.

Certifikací Tenaa prošel telefon Vivo S10 Pro s kódovým označením V2121A a to, jaké bude mít parametry nám odhalí certifikační výpis. Podle něj má telefon rozměry 158,2×73,6×7,29 mm při hmotnosti 173 gramy. Z toho plyne, že půjde o poměrně štíhlý a celkem lehký stroj. S-AMOLED displej má úhlopříčku 6,44 palce a rozlišení FullHD+. V horní části obrazovky je širší výřez pro duální selfie kameru se snímači 44 MPix a 8 MPix. Pod obrazovkou najdeme i snímač otisků prstů.

Telefon dostal procesor z dílen společnosti MediaTek a konktrétně jde o Dimensity 1100. Na čínském trhu se budou prodávat paměťové verze s 6/8/12 GB operační paměti a 64/128/256 GB interního úložiště. Baterie má podle Tenaa kapacitu 3970 mAh a podporuje rychlé nabíjení s výkonem 44 W. Operačním systémem je Android 11. Samozřejmě nezapomeneme ani na parametry hlavního fotoaparátu. Kamera má tři senzory a jejich rozlišení je 108 MPix, 8 MPix a 2 MPix. V modulu je společně se senzory i LED blesk. Zítra se k tomu dozvíme i to, jak na tom bude telefon s cenou.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.