Po velkém úspěchu telefonu Realme GT se výrobce rozhodl, že do světa vypustí i jeho speciální edici. Naši pravidelní čtenáři jistě tuší, že jde o model Realme GT Master Edition se zajímavým designem zadního panelu. I na této verzi se podílí známý japonský designér Naoto Fukasawa, takže se opět dočkáme originálního vzhledu. Ostatně jak bude telefon vypadat naznačily nedávno zveřejněné rendery.

Víme tedy, že se speciální edice Realme GT Master Edition připravuje, ale až do dnešního dne jsme nevěděli jaké bude mít parametry a hlavně jsme neznali termín, ve které výrobce telefon představí. Nyní máme, díky Weibo, potvrzeno, že představovačka proběhne v Číně 21. července/júla ve 14 hodin tamního času. Je ale zajímavé, že v rámci této edice budou zřejmě představeny dva telefony. Tipaři odhadují, že to budou modely Master Edition a Master Explorer Edition.

Zbývá tedy jen zjistit, jaké parametry telefony dostanou. Na síti se ale zatím dají dohledat jen specifikace modelu Master Edition, které na Weibo zveřejnil marketingový ředitel Realme, pan Song Qi. Telefon bude mít 6,43 palcový AMOLED displej společnosti Samsung s obnovovací frekvencí 120 Hz. Vzorkovací frekvence je 360 Hz a obrazovka podporuje i 4D vibrace.

V levém horním rohu displeje je „díra“ pro přední 32 MPix kameru. Hlavní fotoaparát tvoří 64 Mpix, 8 Mpix a 2 Mpix snímače. Telefon pohání procesor Snapdragon 778G a doplní jej 8 GB RAM a 128/256 GB interního úložiště. Nechybí ani funkce pro virtuální rozšíření RAM až o 5 GB. Telefon podporuje NFC a režim GT. Baterie má kapacitu 4300 mAh a podporu 65 W nabíjení.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.