Nekonečné průtahy kolem představení nové generace vlajkových modelů Huawei snad už brzy konečně vezmou za své. Čínští analytici se totiž už vzácně shodují, že by nové telefony řady Huawei P50 měly být oficiálně představeny světu 29. července. Letošního roku, abychom byli přesní… Firma to sice ještě oficiálně nepotvrdila, ale jde skoro o veřejné tajemství, na kterém se snad už moc nebude měnit. Do reálného prodeje by se ale telefony měly dostat až za pár týdnů, zhruba někdy v polovině srpna. A jako první prý bude veřejnosti naservírován Huawei P50 4G.

Ano čtete správně, základní model nové vlajkové lodi má opravdu přídomek 4G. Důvod je poměrně prostý, protože Huawei má kvůli americkému embargu zákaz nákupu 5G čipů a musí se tak spokojit jen se 4G. Na druhou stranu má být použitým procesorem Snapdragon 888 v plné palbě, jen bez integrovaného 5G modemu. Jde asi o nejlepší možné řešení velmi neblahé situace, protože Huawei už zásoby vlastních „nakřečkovaných“ Kirinů 9000 5G jednoduše dochází. Pravděpodobně si je tak schová na vylepšené varianty P50 (tedy Pro a Pro+), ale ani tam není nic zcela jistého.

Každopádně se ale bude jednat o zatím nejvíce „domácí“ telefon z čínského pohledu. Drtivá většina komponentů je totiž čínské provenience, protože zmíněné embargo je drtivé nejen v kategorii procesorů samotných. Telefony by měly nabídnout i lehce inovovaný design s jediným kulatým „průstřelem“ pro selfie kamerku a ještě zúženými rámečky. Hlavní pozornost ale bude samozřejmě upřena na fotoaparáty, protože se Huawei určitě pokusí znovudobýt ztracený trůn mobilní fotografie. Určitě ne se základní verzí Huaweï P50 4G, ale vybavenější sourozenci by do hry určitě mohli promluvit.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.