Značku Amazfit od firmy Huami má asi většina z nás spojenou hlavně s chytrými hodinkami z ekosystému Xiaomi, ale značka se nedávno vrhla i na pole audio produktů. Minulý rok jsme se tak z jejich dílny dočkali bezdrátových sluchátek Amazfit ZenBuds a Amazfit PowerBuds. Dnes spatřil světlo světa jejich celkově třetí model z této kategorie v podobě Amazfit PowerBuds Pro. Ty toho nabízí opravdu hodně, včetně pokročilé technologie aktivního odrušení okolních ruchů (ANC).

Amazfit PowerBuds Pro také mají zbrusu nový design a jako většina ostatních moderních kousků sází na „stopku“ po vzoru jablečných AirPods. Každé ze sluchátek váží jen 6.7 g a mohou se také pochlubit voděodolnou certifikací IP55. Samozřejmě dostanete také i čtyři extra silikonové koncovky do uší v různých velikostech. Sluchátka mají plných šest mikrofonů (tři každé) a technologie aktivního rušení ruchů zvládne odfiltrovat až 40dB rušivé zvuky. Na výběr jsou čtyři speciální režimy, včetně „Transparency mode“.

Huami ale nerezignovali ani na své zkušenosti s extra zdravotními funkcemi a sluchátka tak dostaly i další extra nálož využití. Dovedou totiž sledovat vaši rychlost, ušlou vzdálenost, tep, spálené kalorie nebo kroky. A poradí si i s během nebo cyklistickou. Dále vám pak tyto údaje přímo zahlásí hlasovou notifikací na každém kilometru. Zvládnou i detekci správné polohy vaší páteře a nabídnou cvičební rytmus k protažení krčních svalů.

Sluchátka mají dotykové ovládání a podporují i hlasové povely skrze asistenta v telefonu. Připojení pomocí Bluetooth je realizováno pouhým otevřením boxu a v budoucím OTA aktualizaci by měl přibýt i Google Fast Pair. Výdrž na jedno nabití by se měla pohybovat kolem 9 hodin, ale se zapnutým ANC klesne na zhruba 5h 45m. Včetně extra baterie v dobíjecím boxu se dostanete až na výdrž kolem 30 hodin. A box dobijete pomocí USB Type-C portu.

Cena a dostupnost

Amazfit PowerBuds Pro se dostanou do prodeje s cenovkou 149.99 dolarů a k mání bude jen jedna jediná barevná verze, Frost White. Jen zatím netuším datum zahájení prodejů a trhy, na které se sluchátka dostanou.