Červnový Honor 50 byl nejen debutem pro nový procesor Snapdragon 778G, ale také návratem značky na výsluní. Po dlouhé době jsme se tak dočkali Honoru nového střihu s plnou podporou služeb Google a ostatním pozlátkem. Telefon je sice kouskem patřícím do vyšší střední třídy, ale nebojí se ani některých špičkových parametrů. Navíc se jedná o poměrně velmi dostupný telefon, protože čínské ceny začínají v přepočtu zhruba na 417 dolarech. Nelze se tak divit, že se v Číně prodávají jako housky na krámě a firma si jen může mnout ruce.

Podle údajů z obřího nákupního portálu JD.com je Honor 50 už 17 dní nepřetržitě nejprodávanějším telefonem v cenovém rozmezí 2500-4000 juanů (tedy asi 386 – 618 dolarů). To ale jen tak pro začátek. První reálná prodejní čísla také naznačují, že k dosažení hranice 500 milionů juanů v prodejích stačila telefonu pouhá minuta. A podle ředitelů firmy tak Honor 50 zvládl ustanovit pro firmu nové rekordy v online a offline prodejích. Sice nezmiňují, zda počítají i éru pod křídly Huawei, ale i tak jde o velmi impozantní nástup nové řady.

Poptávka podle všeho převyšuje nabídku a tak firma dělá vše proto, aby mohla navýšit produkci. To ale samozřejmě v současné kritické situaci s dodávkami čipů není nic jednoduchého. Pro našince to ale možná nejsou až tak dobré zprávy. Hlad po modelech Honor 50 na čínském trhu totiž může velmi jednoduše zapříčinit zpoždění v příchodu těchto kousků na globální trhy, včetně toho našeho. Oficiální termín ostatně stále neexistuje a je tak možné, že si počkáme ještě docela dlouho.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.