Produktová řada Xiaomi Mi CC byla svého času vydávána vyloženě pro čínský trh a měla celkem slušný ohlas. Ovšem ani globální trhy nepřišly zkrátka, i když sem telefony dorazily s jiným obchodním názvem. Například model Mi CC9 Pro se tu prodával jako Mi Note 10. To ale bylo v roce 2019 a od té doby se výrobce o této produktové řadě zmiňoval jen okrajově. Pro letošek ale máme potvrzeno, že modely Xiaomi Mi CC11 a Mi CC11 Pro půjdou na trh ve třetím čtvrtletí. Tím se zároveň potvrdilo i to, že řada Mi CC existuje i nadále.

Čínští tipaři samozřejmě nelení a pomalu začínají sdílet některé z parametrů telefonů Xiaomi Mi CC11 a Mi CC11 Pro. V prvé řadě se můžeme dozvědět, že standardní verze bude mít OLED displej s obnovovací frekvencí 90 Hz. Jako procesor prý výrobce použije buď Snapdragon 778G a nebo Snapdragon 780G. Hlavní fotoaparát bude údajně mít primární snímač s rozlišením 64 MPix a v sestavě by neměl chybět ani teleobjektiv.

Podle toho, co tipař uvádí o modelu Mi CC11 Pro, půjde o poněkud našlapanější stroj. Bude jej totiž pohánět procesor Snapdragon 870. I zde najdeme OLED displej s obnovovací frekvencí 90 Hz a nebo možná i vyšší. Také hlavní fotoaparát Pro verze bude mít teleobjektiv, respektive periskopový snímač s 5× optickým zoomem. Primární senzor by měl být 1/1,3 palcový. Další specifikace obou telefonů jsou zatím v utajení. Je ale víc než jisté, že vzhledem k odhadovanému termínu vydání brzy projdou certifikacemi Tenaa a 3C. Díky nim bychom se pak mohli dozvědět více.