Motorola se pod křídly čínského Lenova v poslední době vybičovala k celkem solidní aktivitě a telefony proudí na trh poměrně slušným tempem. V dubnu jsme se tak dočkali cenově dostupného kousku Moto G60, který se následně velmi dobře prodával. Šlo o (nižší) střední třídu telefonu a podle všeho se už velmi brzy chystá jeho o fous vylepšená verze Moto G60S. Informace pochází od známého indického „leakstera“ Sudhanshu Ambhore, takže se jim dá s vysokou pravděpodobností i věřit. Navíc podle něj údajně telefon určitě zamíří i do Evropy.

Otázkou ale zůstává konkrétní výbava tohoto vylepšeného kousku. Zpráva totiž konkrétně hovoří pouze o 8 GB RAM a 128 GB vnitřní paměti, což je drobný upgrade z maximálních 6 GB minulého modelu. Stejně tak zmiňuje i plánovanou evropskou cenu, která by se měla pohybovat v rozmezí zhruba 300 – 320 euro. Telefon podle všeho dostane také jen jednu barevnou variantu a to modrou. Ale to je přece jen z nových informací poměrně málo, protože zatím stále netušíme, čím přesně se bude novinka lišit. Více paměti by asi na zbrusu nové označení modelu nestačilo.

Pro začátek se nabízí zejména vyměnit procesor, protože Snapdragon 732G přece jen už dnes není žádný extra sprinter. Stejně tak by slušelo vylepšit kapacitu nabíjení baterie, kde 20W také lehce zavání minulostí. Jinak je ale teoreticky základ stále více než slušný, protože G60 má velký 6.8-palcový FullHD+ displej se 120 Hz nebo 6000 mAh kapacitu baterie. A ani fotoaparát se neztratí s trojicí senzorů a hlavním 108 Mpx kouskem. Takže se s Moto G60S rádi necháme překvapit, čím se tvůrci pokusí vlít této řadě novou krev do žil.