Pozornost fanoušků Samsungu je momentálně primárně upřena na srpnovou akci Galaxy Unpacked , na které se představí nové generace jejich ohebných telefonů. Ti chudší z nás pak upírají své naděje hlavně na předpokládaný říjnový příchod levného Galaxy S21 FE. Ale kola obří korejské mašinérie se točí dál i s hlavní řadou Galaxy „S“. Pomalu se tak začíná spekulovat o výbavě chystané vlajkové řady Galaxy S22, která by měla zahájit rok 2022 hned v lednu. A rojící se spekulace o některých parametrech vypadají vskutku zajímavě.

Aktuální střípek informací totiž hovoří o tom, že by prim ve fotoaparátech Galaxy S22 měl hrát 200 Mpx senzor certifikovaný Olympusem. Ten by pak pro dobrou míru měla doplnit hned čtveřice dalších senzorů. Na druhou stranu ale existuje i další zpráva o tom, že by hlavním senzorem měl být „jen“ 108 Mpx ISOCELL HM3. Je ale klidně možné, že se v řadě Galaxy S22 objeví oba. Protože si nemyslím, že by základní verze telefonu nutně byla tou s pěti foto-senzory. Takže zákulisní informátoři možná míchají hrušky s jablky. Tedy těmi reálnými a ne od Apple.

Obvyklé rozdělení na americko-korejskou verzi se Snapdragonem a tu globální-evropskou s Exynosem bylo vždy důvodem fanouškovské nelibosti. Možná tomu ale u Galaxy S22 bude právě naopak. Chystaný Exynos 2200 bude totiž poprvé mít grafiku od AMD. A první benchmarky a výsledky AMD RDNA2 vypadají poměrně impozantně. Qualcomm se bude podle všeho muset hodně snažit, aby tuto generaci dohnal. Že by konečně z nesmyslného regionálního dělení plynulo něco pozitivního ? Čas ukáže.