Společnost Meizu patřila svého času mezi špičku výrobců chytrých telefonů. Na trhu se jí jednoznačně dařilo a dokonce byla v Číně silným konkurentem společnosti Xiaomi. V letech 2017 a 2018 vytvořila sérii Blue Charm, ve které prodávala telefony s velmi dobře vyváženým poměrem cena/výkon. Pamětníci si ale jistě vzpomenou, že tato série neměla dlouhého trvání.

Společnost Meizu postupně přišla o své výsadní postavení na trhu a změnila svůj obchodní model. Omezila se na produkci jedné řady vlajkových telefonů za rok. V sérii Blue Charm nevydala žádný produkt už několik let. Ovšem podle posledních informací by se tato situace mohla už brzy změnit. Meizu se totiž rozhodla oživit tuto sérii pro několik produktů.

Na čínském Weibo si už Meizu zaregistrovala několik účtů pro produkty řady Blue Charm. Konkrétně je to tablet, chytré hodinky, televizi a router. O tom, že se společnost chystá na produkci chytrých hodinek se hovoří už nějakou dobu, takže jejich zařazení obnovené série nás nepřekvapí. Určitě je ale zajímavé, že pod hlavičkou Meizu dojde i na výrobu tabletů a televizí. Tipaři už nyní odhadují, že obnovená série bude současně určitou alternativou k produktům Redmi. Očekávají totiž, že se tato řada bude opět vyznačovat dobrým poměrem cena/výkon. Kdy přesně se nové produkty Blue Charm objeví na trhu není známo. Je ale pravděpodobné, že v příštích týdnech Meizu uvolní podrobnější informace.