Značka Honor už není závislá na své matce Huawei. Proto je pro ni tento roku důležitý a dost možná i zlomový, aby obhájila svou pozici jednoho z premiantů na trhu s chytrými telefony. Za sebou má už představovačku řady Honor 50, která se brzy dostane i na globální trhy, včetně toho našeho. Nesmíme zapomenout ani na model X20 SE, který výrobce nedávno představil na čínském trhu. Značka má v plánu uvést i skládací telefon, ale ještě před tím se dočkáme modelu Honor Magic 3. Ten bude vlajkovou lodí se vším všudy a proto není divu, že se už nyní o něj zajímají mnozí tipaři a designéři.

Design podle renderu

A když už mluvíme o designérech, jistě nebude od věci omrknout první renderované snímky telefonu Honor Magic 3. Obrázek telefonu najdeme jak na čínském Weibo, tak i na Twitteru, kam ho nasdílel tipař, který si říká Tech Agent. Snímek sice není příliš kvalitní, ale i tak můžeme zjistit, že chystaný Magic 3 bude mít atraktivní vzhled se zakřivenými hranami a díky tomu nulovými bočními rámečky kolem displeje. Horní rámeček a brada jsou minimální. V displeji není ani památky po nějakém výřezu nebo „díře“ pro přední kameru. Proto je možné, že výrobce kameru uloží pod obrazovku.

Zadní panel je skleněný a má také zakřivené hrany. Hlavní fotoaparát designér uložil do poměrně velkého obdélníkového modulu. Najdeme zde celkem tři senzory a LED blesk. Primární snímač je co do velikosti největší. Druhý senzor je podle čtvercového ohraničení periskopový a je pravděpodobné, že třetí senzor bude fungovat jako širokoúhlý objektiv. Ovšem je potřeba brát tento renderovaný obrázek s rezervou, protože i sám tipař říká, že si není úplně jistý, zda je skutečný a nebo ne. Punc vlajkové lodi by pak telefonu měl dodat i procesor Snapdragon 888, o kterém se už nějakou dobu spekuluje. Ale není vyloučeno, že by výrobce mohl použít i čipset Snapdragon 888 Plus. Další parametry jsou zatím v utajení.