Čínské Realme chrlí telefony opravdu jako na běžícím pásu. A to se ještě jejich velká část třeba ani nedostane na regionální trhy. Třeba včetně toho našeho, kde například loňskou řadu Realme X7 vůbec nenajdeme. Pomalu už se ale chystá její nástupce, protože se v certifikacích po celém světě začínají objevovat členové nové série Realme X9. Opět by mělo jít o velmi slušně vybavené modely vyšší střední třídy, které budou chtít bodovat i poměrně dostupnými cenami. A díky novým certifikacím si můžeme doplnit pár střípků do mozaiky.

Telefon s modelovým označením RMX3361 se objevil na čínských certifikacích TENAA a 3C, přičemž se podle analytiků jedná právě o základní verzi Realme X9. Ta by měla nabídnout 6.43-palcový AMOLED displej s velmi tenkými rámečky, ale prozatím netušíme jeho obnovovací frekvenci. Telefon by dále podle listingu měl mít 4200 mAh kapacitu baterie s podporou 65W nabíjení a rozměry 159.2 x 73.5 x 8.0mm. To nejzásadnější ale stále bohužel netušíme, protože ani procesor, ani foto-senzorová výbava jsou stále zahaleny tajemstvím.

Ruská certifikace EEC pak ale poskytla o něco podrobnější informace o modelu s označením RMX3381, pod kterým se asi skrývá Realme X9 Pro. Ten by tak měl dostat třeba větší 6.55-palcový zakřivený Super AMOLED displej s vysokou obnovovací frekvencí. Nebo trojitý zadní fotoaparát s kombinací 50 Mpx Sony IMX766 + 16 Mpx Sony IMX487 ultra-wide + 2 Mpx monochrom senzor. Čeká se také procesor Snapdragon 870 a mírně vyšší 4500 mAh kapacita baterie. Znovu samozřejmě se 65W SuperVOOC 2.0 nabíjením. To nezní vůbec špatně a necháme se rádi překvapit nějakou solidní cenou.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.