Informace o tom, že Realme plánují už brzy pustit na trh vůbec svůj první tabletový model, kolují poměrně dlouho. Ostatně firma už poslala do světa i první teaser obrázek, který toho ale zrovna mnoho neřekl. Optimisté čekali představení tabletu Realme Pad spolu s laptopem Realme Book už během června, ale to se jak známo nestalo. Každopádně v Realme na všem usilovně pracují a i když stále nemáme oficiálně potvrzená žádná konkrétní data představení, tak vše určitě není u ledu. A prototyp tabletu byl údajně spatřen v Číně.

Jde samozřejmě jen o poměrně spekulativní snímky neznámé čínské dámy držící také neznámý tablet, ale teoreticky by opravdu o Realme Book mohlo jít. Tablet na snímku má podobné ostré hrany nebo vystupující čočku zadního fotoaparátu. Odpovídalo by i celokovové zpracování a velmi tenký profil. Ale s jistotou to samozřejmě momentálně ještě nemůže říct nikdo. Tablet zachycený na snímku má také velmi neobvyklý poměr stran a připomíná tak spíš (pořádně) přerostlý telefon. Určitě se ale nejedná o klasických 16:9 nebo 16:10 a šlo by tak o zcela unikátní tabletové řešení.

Je samozřejmě možné, že se jedná stále ještě o prototyp velmi vzdálený reálnému kousku pro nasazení na trh, ale i tak jde o zajímavé snímky. Realme Pad by měl být vůbec prvním tabletem z produkce značky spadající pod obří koncern BBK Electronics a tak je k němu upřena velká pozornost. Protože je více než pravděpodobné, že se jeho designem a výbavou inspirují i sesterské firmy OPPO, Vivo nebo OnePlus. U všech se totiž aktuálně spekuluje na vývojem tabletového modelu v jejich barvách. Tak se nechme překvapit, zda bude Realme Pad opravdu tím prvním pionýrem.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.