Minulý rok se Samsungu podařilo trefit s Galaxy S20 FE opravdový jackpot. Nabídnout telefon v podstatě se stejnou výbavou jako hlavní řada a za výrazně nižší cenu prostě s fanoušky rezonovalo. Ostatně zkratka „FE“ znamená „Fan Edition“. Letos tak fandové samozřejmě opět netrpělivě čekají na pokračovatele tohoto konceptu, i když si podle všeho ještě nějaký ten pátek počkají. Kvůli nedostatku čipů se totiž dostupnost Samsung Galaxy S21 FE tipuje až někdy na říjen letošního roku. I když jde jen o spekulaci. Na druhou stranu by si telefon mohl zachovat velmi solidní cenovku.

Samsung Galaxy S21 FE už se také objevil i v listingu čínské agentury TENAA, takže si můžeme potvrdit většinu parametrů. Tedy ne snad, že by šlo o nějaká překvapení… Displej má být 6.4-palcový Super AMOLED s FullHD+ rozlišením, 120 Hz frekvencí a integrovanou čtečkou otisků prstů. Uvnitř pak najdeme Snapdragon 888 (našinec se děsí i Exynos 2100 varianty) spolu s až 12 GB RAM a 256 GB vnitřní paměti. Baterie se 4370 mAh pak má podporovat 45W nabíjení. Trojitý hlavní fotoaparát s 12 Mpx + 12 Mpx ultra-wide + 2 Mpx telefoto s 3x zoomem také vypadá více než solidně.

Hlavním cenovým ústupkem bude plastové zpracování a možná i několik dalších detailů, ale nemělo by jít o nic zásadního. Minulá generace se prodávala oficiálně za 699 dolarů, případně v Číně ještě levněji, ale to se nás nikdy netýká. Podle všeho by i novinka měla dostat stejnou cenovku, protože skok oproti předchozí generace není nijak radikální. Samozřejmě pro chudáka Evropana pak bude 699 dolarů znamenat velmi nevýhodný přepočet na eura. I když Exynos verze možná bude levnější, než ta Snapdragonová…