Intervaly mezi jednotlivými generacemi telefonů se opravdu zkracují a čínský gigant Vivo nám to jen dokumentuje. Jejich řada S9 se oficiálně představila veřejnosti v březnu letošního roku a na červenec už máme potvrzeného jejího nástupce. Je to tak, řada telefonů Vivo S10 se představí už za týden 15. července a podle všeho by měla obsahovat dvojici modelů. Základní S10 tak asi doplní i S10 Pro, protože oficiální teaser plakátek má v dolním rohu noticku právě s označením S10. Mělo by jít o cenově dostupné modely střední třídy a výbava vypadá také velmi solidně.

Tvůrci evidentně sází hlavně na slušné fotografické vybavení.  A Vivo S10 Pro by se tak mělo stát vůbec prvním telefonem značky se 108 Mpx hlavním senzorem. Z plakátku je jasně vidět trojici senzorů zadního modulu, ale jejich přesné specifikace jsou zatím zahaleny tajemstvím. Jako obvykle ale Vivo nabídne i extrémní rozlišení senzoru selfie kamerky. Jak už je ostatně jejich dobrým zvykem. Selfie snímač má totiž být duální a prim bude hrát 44 Mpx senzor. Zaměření na mladší zákazníky podtrhuje kromě selfie kamerek i reklamní kampaň vedená jednou ze členek slavné korejské pop skupiny Blackpink.

Jinak by ale vyšší model řady S10 měl nabídnout třeba 6.44-palcový AMOLED displej s FullHD+ rozlišením a 90 Hz obnovovací frekvencí. Ohledně procesoru se asi opět počítá s Dimensity 1100, takže v podstatě žádná změna v této oblasti v porovnání s minulou generací. Dočkáme se také až 12 GB RAM, 256 GB UFS 3.1 vnitřní paměti a neznámé kapacity baterie s podporou 44W nabíjení. Telefon poběží na Androidu 11 s nadstavbou OriginOS 1.0. Potvrzen byl také NFC čip. Časem uvidíme, jak na tom bude s mezinárodní dostupností.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.