Kolem chystaného pokračovatele řady Nord od OnePlus to začíná v posledních dnech pořádně vřít a jednu zásadní novinku máme i dnes. Konečně totiž máme potvrzené i datum představení tohoto telefonu, které by mělo proběhnout už 22. července. Stalo se tak sice omylem a OnePlus rychle obrázek s datem představení smazali, ale internet nezapomíná. OnePlus Nord 2 se tak podle očekávání ukáže fanouškům už v červenci a my budeme hlavně zvědavi na jeho cenu. První generace na tom byla slušně, ale to neznamená, že nemůže být ještě lépe.

První Nord byl po dlouhých letech návratem značky do střední třídy a i novinky si pro nás chystá jeden primát. Vůbec poprvé totiž dají OnePlus košem Qualcommu a místo Snapdragonu vsadí na čipset Dimensity od Mediateku. Ten si ale sami ještě upraví, protože jak jsme informovali už včera, tak telefonu bude pohánět vylepšený čip Dimensity 1200-AI. Jak už jeho název napovídá, tak vylepšení budou hlavně v oblasti umělé inteligence a hrubý výkon bude zcela na úrovni standardní verze. I tak ale půjde o velmi zajímavý kousek pro střední třídu.

Kromě Dimensity 1200-AI se očekává také například 6.43-palcový AMOLED displej s FullHD+ rozlišením, 90 Hz obnovovací frekvencí a „průstřelem“ v levém horním rohu. Takže v zásadě stejný kus jako u minulé generace. Dále pak třeba 4500 mAh kapacita baterie se 30W nabíjením a samozřejmě i systém OxygenOS 11. OnePlus Nord 2 by se ale podle všeho mohl pochlubit na střední třídu i parádními fotoaparáty, protože se spekuluje o 50 Mpx hlavním senzoru Sony IMX766. Ten by pak doplnil ještě 8 Mpx ultra-wide, 2 Mpx makro a 32 Mpx selfie snímač.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.