Návrat tabletů na výsluní nám úspěšně pokračuje a chystaný nový model od Chuwi chce získat i nějaký ten světový primát. Podle firmy by se totiž Hi10 Go měl stát vůbec prvním 2-v-1 tabletem využívajícím nový 10 nm procesor Intel Celeron. Představen by měl být někdy na konci července a na první pohled vypadají jeho parametry velice zajímavě. K tomu se pak přidá i velmi solidní cena, protože první promo akce u příležitosti vydání bude opravdu libová. Za 299 dolarů totiž dostanete kromě tabletu ještě i klávesnicový dok a stylus. To rozhodně nezní špatně.

Zmíněným novým 10 nm procesorem od Intelu má být konkrétně Celeron N4500, který se na trhu objevil v prvním čtvrtletí letošního roku. Jde o dual-core procesor s architekturou Tremont a Turbo frekvencí sahající až na 2.8 GHz. S maximálním TDP 6W jde také o poměrně úsporný kousek a tak se neztratí ani v tabletu. Za zmínku stojí i nová 11th Gen UHD grafika se solidním výkonem. Celeron N4500 už si úspěšně našel cestu do levnějších menších notebooků a pro 2-v-1 tablet tak jde také o dobrou volbu. S připojenou klávesnicí se totiž stejně do kategorie notebooků v podstatě dostanete.

Chuwi Hi10 Go by měl nabídnout kovové tělo s tloušťkou jen 8.5 mm a zhruba 700 g váhy. Velikostně půjde o 10.1-palcový kousek s IPS displejem s FHD+ rozlišením 1920 x 1200 pixelů a poměrem stran 16:10. Podporováno je i ovládání pomocí dotykového pera podporujícího 4096 úrovní přítlaku. Zmíněný procesor má doplnit 6 GB LPDDR4 RAM a 128 GB vnitřní paměti. Přesná kapacita baterie sice nebyla zveřejněna, ale výrobci slibují zhruba 6 hodin výdrže a podporu 24W nabíjení. Dočkáme se také dvojice USB Type-C portů, microSD slotu nebo microHDMI. Více informací snad již brzy na webu Chuwi.