Kdo z velkých značek mobilní výrobců nemá vlastní herní telefon, jako by neexistoval. Tedy alespoň tak vypadá situace posledních měsíců, protože se nám zvěsti o herních modelech začínají množit opravdu radikálně. A to i od značek, které v této kategorii nejsou zrovna experty. Podle všeho tak tuto rozrůstající skupinku výrobců brzy doplní i čínský gigant OPPO, protože se serveru 91mobiles podařilo objevit další z podaných patentů na nový telefon u evropského úřadu EUIPO. Patent je včetně renderů a redaktoři právě z nich odhadují herní zaměření telefonu.

 

Na první pohled design telefonu OPPO opravdu připomíná herní kousky jako Lenovo Legion 2 Pro nebo ASUS ROG Phone 5, ale osobně bych ještě s podobnými spekulacemi počkal. Pokud dobře vidím, tak telefon nikde nemá „ramenní“ extra tlačítka, která jsou v poslední době herním modelům vlastní. Navíc se design telefonu v patentu velmi blízce podobá OPPO Reno5 Marvel Edition, který s herní branží nemá mnoho společného. V tomto případě bych tedy byl velmi opatrný s nějakým předčasným nadšením o herním telefonu od OPPO.

OPPO Reno5 Marvel Edition

Firma navíc nic podobného v poslední době nenaznačila a v této souvislosti neexistují ani žádné další zaručené spekulace ze zákulisních zdrojů. OPPO momentálně finišují fúzi s OnePlus a z hardwarových novinek stojí za zmínku možná aktuální zpráva o plánech na vlastní ISP procesor po vzoru Xiaomi. Ale to je zcela jiná pohádka.