Notebooky čínské provenience se obvykle vyznačují velmi nízkými cenami, ale s použitým hardwarem to bylo donedávna poměrně na štíru. Pokud si odmyslíme špičky oboru jako Xiaomi nebo Huawei, tak menší výrobci s oblibou používali různé obstarožní Atomy nebo Celerony od Intelu. To nemusí být nutně špatně, ale přece jen žijeme v době dominance AMD a Ryzeny aby v čínských noteboocích pohledal. Dnes pro vás ale jeden takový s procesorem Ryzen 7 máme z nabídky e-shopu Gearbest. Navíc za poměrně zajímavou cenu.

Zmíněný Ryzen 7 je sice starší Ryzen 7 2700U, ale i tak výkonnostně převyšuje drtivou většinu srovnatelné konkurence v této cenové hladině. Integrovaná grafika Vega 10CU pak překoná i samostatnou GeForce MX250, takže si dokonce i něco zahrajete. Notebook má dále 8 GB DDDR4 RAM a 128 GB rychlý M.2 SSD disk. Displej má 15.6-palců, 100% sRGB pokrytí, FullHD rozlišení a 300 nitů jasu. Neurazí ani kovové tělo s velmi sympatickými rozměry a váhou kolem 1.7 kg. Potěší i podsvícená klávesnice, 2x2W DTS reproduktory, solidní baterie a portová výbava, nebo čtečka otisků prstů.

Notebook je v základní verzi s 8GB+128GB nabízen momentálně v bleskových prodejích jen za 569.99 dolarů. K tomu je nutno připočítat 25 dolarů za dopravu Priority Line, ale ta by měla na druhou stranu znamenat nulové celní doplatky. V nabídce jsou si verze notebooku s až 12 GB RAM a 1 TB diskem, ale ty jsou samozřejmě dražší. Takže pokud chcete levný kousek s Ryzenem, tohle je určitě možnost.