Představovačka nových ohebných telefonů od Samsungu se nám blíží a vše by mělo proběhnout už 11. srpna. Kromě vlajkového modelu Galaxy Z Fold 3 se ale také dočkáme i „véčkového“ Galaxy Z Flip 3 5G a k němu se upínají hlavní fanouškovská očekávání. Samsung už totiž dopředu avizoval plány na výrazné zlevnění této řady a snahu přiblížit ohebné telefony mainstreamu. Špičkové kusy jsou totiž stále poměrně mimo dosah normálních smrtelníků. Dnes jsme se tak dočkali dalších spekulací ohledně ceny nového „véčka“, i když bychom si vše představovali ještě lepší.

Už před časem se totiž objevily zprávy, že by Galaxy Z Flip 3 5G měl být k dostání za cenu v rozmezí 999 až 1099 dolarů. Tomu se aktuální informace nepřibližují, protože podle nich by telefon měl stát v 8GB+256GB paměťové verzi přesně 1249 dolarů. V porovnání s vlajkovým modelem je to láce, ale přece jen se čekalo něco lepšího. Navíc je nutné vše přepočítat na euro při příchodu do Evropy, takže reálných je nějakých 1200 euro v nejlepším případě. A to zrovna nezavání dostupností….

Každopádně by nový véčkový Samsung měl údajně nabídnout dvojici displejů, hlavní 6.7-palcový a sekundární 1.9 palcový. Hlavní displej by pak měl být Super AMOLED s poměrem stran 25:9. Fotoaparát by měl být s duálním 12 Mpx senzorem vzadu a 10 Mpx selfie kamerkou. O procesoru se stále dá spekulovat, protože označení „vlajkový“ sedí hned na několik kousků. Posledním známým střípkem je kapacita baterie, která by měla dosahovat 3300 mAh s podporou 15W nabíjení.

A co Galaxy Z Flip 3 Lite ?

Ve vzduchu ale stále visí i možnost ještě levnějšího „véčka“, protože korejský tisk stále spekuluje o možnost odlehčené verze Galaxy Z Flip 3 Lite. Tento model byl podle předchozích informací pohřben kvůli nedostatku čipů na globálním trhu, ale možná se přece jen Samsung pochlapí. Pak bychom se třeba mohli poprvé dostat s ohebným telefonem pod magickou hranici 1000 dolarů.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.