Prázdniny budou pro značku Xiaomi a jejich celý ekosystém pořádně nabité, protože zejména v srpnu se očekává představení obří porce jejich novinek. Ať už hovoříme o netrpělivě očekávaném designovém Mi MIX 4 nebo návratu jejich tabletů s Mi Pad 5. Čínští analytici hovoří dohromady až o 13 nových zařízeních ve druhé polovině roku přímo pod hlavičkou Xiaomi. A údajně by dalších 12 mohly představit i propojené dceřiné značky jako Redmi nebo POCO. Jedním z těch nejzajímavějších v této kategorii by mohlo být Redmi K40 Ultra.

Podle expertů ze Xiaomiui se právě Redmi chystají poslat na trh druhý telefon s novým procesorem Mediatek Dimensity 1200. Tím prvním bylo dubnové Redmi K40 Game Edition, ale to je k mání pouze na čínském trhu. Připravovaná novinka by pak teoreticky měla být globální. Podle všeho se pro ni plánuje právě označení Redmi K40 Ultra. A údajný srpnový termín by také dával smysl, protože by pak telefon mohl jít čelem přímo proti podobně vybavenému a cílenému OnePlus Nord 2. Což by vzhledem k situaci na trhu a konkurenci těchto výrobců bylo jen logickým krokem.

Starý známý „leakster“ Digital Chat Station navíc čerstvě přišel s parametry chystaného telefonu Redmi a z těchto informací je více než pravděpodobné, že jde právě o Redmi K40 Ultra. Tento telefon má totiž mít čipset MT689x a Dimensity 1200 je jak známo oficiálně označeno právě jako MT6893. Kromě toho by měl tento kousek mít 120 Hz displej, 64 Mpx primární senzor fotoaparátu, 5000 mAh kapacitu baterie nebo podporu 67W rychlo-nabíjení. Takže se už pomalu můžeme začít chystat na nové srpnové Redmi. Jako obvykle doufejme s dobrou cenou.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.