Nižším řadám Samsungů se v poslední době daří nad očekávání dobře a prodávají se jako housky na krámě. Nedávno jsme se dočkali také velmi zajímavých modelů Galaxy A22 a A22 5G, které bychom si ale přece jen dovedli představit s nižší cenou. Tedy alespoň kvůli použitým procesorům, protože Dimensity 700U, potažmo Helio G80 spadají do té nejnižší kategorie. Každopádně se už velmi brzy dočkáme pokračovatele rodu v podobě Galaxy M22, i když jde spíše o úkrok stranou než nějaký krok vpřed. Ale už známe i jeho údajné evropské ceny.

Samsung Galaxy M22 toho podle všeho bude mít s A22 společného víc než dost. V zásadě by totiž mělo jít o skoro stejný telefon, jen s několika drobnými změnami. Zachován by měl být 6.4-palcový AMOLED displej (opět jen s HD+ rozlišením), stejně jako procesor Mediatek Helio G80 nebo zadní fotoaparát se čtveřicí senzorů vedených 48 Mpx kouskem. Jedinou zásadní novinkou má být větším 6000 mAh baterie, jak se ostatně sluší na příslušníka řady „M“. Podporováno by mělo být i rychlejší 25W nabíjení, i když údajně v balení bude stále jen 15W nabíječka.

Podle zveřejněného listingu jednoho z evropských obchodů by pak cena Galaxy M22 měla dosahovat 239.90 euro, tedy něco přes šest tisíc korun. Jedná se o verzi se 128 GB vnitřní paměti, takže vše vypadá poměrně věrohodně. Galaxy A22 se 128 GB se u nás totiž prodává s oficiální cenovkou 5799 Kč. Může tak jít o zajímavou lepší alternativu za marginálně vyšší cenu. Jen v tomto případě moc nechápu strategii Samsungu, ale možná jde o další 4D šachy.