Realme GT 5G si momentálně vede skvěle na všech světových trzích, čerstvě i na tom našem českém. Jde o jeden z nejlevnějších telefonů se Snapdragonem 888, který může spolu se slušnými parametry nabídnout i velmi lákavou cenu. Už nějaký čas se ale proslýchá o příchodu speciální verze Realme GT Master Edition, která by údajně měla být zaměřena na kvalitnější foto sekci a špitá se i o spolupráci s firmou Kodak. Dnes se tak objevily na internetu údajné rendery spolu s v podstatě veškerými parametry tohoto telefonu. A najdeme v nich nejedno překvapení.

Obrázky a informace pocházejí ze serveru 91mobiles a leakstera @OnLeaks, takže jsou na tom s věrohodností velmi dobře. Na renderech je k vidění design podobný původnímu modelu, ale zadní foto-modul má i drobné odlišnosti. Telefon by se měl dostat na trh v bílé nebo bronzové verzi, případně ve speciální variantě s bílými zády z eko-kůže.

Překvapivě by ale měl nabídnout procesor Snapdragon 778G, takže Realme GT Master Edition znamená spíše krok k midrange. Stejný by měl být 6.43-palcový FullHD+ AMOLED displej se 120 Hz, nebo až 12 GB RAM a 256 GB vnitřní paměti. Také baterie vypadá se 4300 mAh o fous menší, ale stále podporuje 65W SuperDart nabíjení. Telefon by měl mít USB Type-C port, 3.5 mm sluchátkový jack a vážit pouhých 174 g s tloušťkou 8 mm. Takže v tomto případě změny k lepšímu oproti standardní verzi.

I když se spekulovalo o použití 108 Mpx hlavního senzoru, tak podle dnešních zpráv se papírově dočkáme té stejné sestavy jako u Realme GT 5G, tedy 64 Mpx + 8 Mpx ultra-wide + 2 Mpx makro. Novinkou je ale 32 Mpx selfie kamerka a pokud se potvrdí spekulace o spolupráci s Kodakem, tak by i hlavní fotoaparát měl fotit lépe, navzdory identické výbavě.

Evropské ceny

Přesné datum představení stále netušíme, ale aspoň už jsou k vidění údajné ceny. Základní verze s 8GB+128GB by měla dorazit do Evropy za 399 euro a vyšší 12GB+256GB pak za 449 euro. Takže o něco níže než Realme GT 5G. No, proč ne.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.