Koronavirová pandemie nám poměrně masivně nakopla prodejní čísla notebooků a tabletů. U těch se pak dá mluvit o naprostém zmrtvýchvstání. Tablety s Androidem dlouhé roky živořily, ale v posledních měsících vidíme stále větší a větší snahu velkých značek se k nim vrátit.  Připravují se tak modely od Xiaomi, OPPO, Vivo nebo Realme. A podle všeho nehodlají zůstat stranou ani OnePlus. Pro ně by to byla s OnePlus Pad absolutní premiéra v této kategorii. Ale ve světlo posledních novinek o této značce se tomu ani moc nelze divit.

OnePlus už je totiž oficiální pod-značkou OPPO a je tak více než pravděpodobné, že se tablety právě OPPO, OnePlus a Realme budou hodně podobat. Přece jen se jedná v podstatě o jednu velkou firemní rodinu. To samozřejmě neznamená, že půjde o zcela identické přeznačené modely tabletů. Ale odlišností asi nebude příliš mnoho. A možná poběží na speciálně upravených verzích ColorOS. Ale to jsou jen naše předběžné odhady a třeba nás OnePlus pořádně překvapí a budou chtít jasně deklarovat svoji (papírovou) nezávislost.

Každopádně už ale firma podala u Evropského úřadu pro ochranu duševního vlastnictví (EUIPO) žádost o ochrannou známku na označení OnePlus Pad. Dané zařízení pak spadá do kategorie „9“, která mimo jiné zahrnuje právě tablety a název samotný moc nenechává nikoho na pochybách. Žádné další podrobnosti nebo snad parametry z žádosti vyčíst nejdou. Podle všeho je ale vše teprve v zárodku, takže bych příchod OnePlus Pad čekal až někdy koncem roku. Ale možné je cokoliv.