Přestože je tu léto a prázdniny, na naší pravidelné nedělní klasice v podobě rubriky Vychytávky z Číny to nic nemění. Jsme tu opět v poobědovém čase a opět s čínskými gadgety. A jako vždy jsme se snažili vybrat ty, které jsou praktické a hlavně levné.

V minulém díle jsme se zaměřili na levné záležitosti, které se týkaly světel a různých lamp. Dnes se Vychytávky z Číny podívají na zoubek gadgetům, které nám můžou zjednodušit cestování autem. A dokonce jeden z tipů by se mohl hodit nám, kteří často někam odložíme telefon nebo klíče a pak je dlouze hledáme. Všechny tři gadgety jsou velmi levné, takže nám před dovolenou průvan v peněžence neudělají.

Multifunkční nabíječka do auta

Léto a prázdniny jsou ideálním časem pro výlety a cestováním. A mnozí z nás se na dovolenou vydají autem. Pro takové situace není od věci pořídit si multifunkční nabíječku do auta. Tuto nabíječku značky Gocomma lze použít nejen v běžných automobilech, ale hodí se i do SUVéček nebo náklaďáků. Má dva USB-A porty, jeden USB Type-C a podporuje rychlé nabíjení. Má také čip pro regulaci teploty při nabíjení a přepěťovou ochranu. Vstupní napětí se pohybuje mezi 12 V až 24 V. Nabíječka je levná a její cena je pouhých 11,99 dolaru.

Držák na telefon

U telefonu a aut ještě chvíli zůstaneme. I náš druhý tip totiž s nimi úzce souvisí. Pokud hledáte jednoduchý a levný držák telefonu do auta, který se navíc dá umístit na palubní desku, mohl by se vám hodit právě tento. Za jeho výrobou opět stojí značka Gocomma a můžete jej jednoduše připevnit na mřížku klimatizace. Je z pevného a zároveň pružného plastu se šesti upínacími body. Díky tomu v něm telefon bezpečně drží a neměl by z držáku vypadnout ani při prudkém brždění. Držák můžete použít pro telefony, které mají úhlopříčku od 4,7 do 6 palců. Cena ve slevě spadla na zajímavých 3,99 dolaru.

Bluetooth lokátor pro zapomětlivé

Asi všichni z nás si už někdy někam založili mobil, klíče a nebo peněženku a pak ji dlouho hledali. Prostě prekérní situace a jako na potvoru se přihodí ve chvíli, kdy to zrovna nejméně potřebujeme. Dobrým pomocníkem pro takové chvíle by mohl být malý Bluetooth lokátor. Tento lokátor má navíc i zabudovaný trasovač, takže pokud ztratíte klíče někde na ulici, dají se dohledat. Tahle věcička podporuje Bluetooth 4.0 a má v exteriéru dosah zhruba 23 metry. Cena lokátoru je pouhých 2,99 dolaru.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.