Jistě si vzpomenete, že na konci dubna/apríla došlo na oficiální představení telefonu Vivo V21 5G. Tento model ale výrobce uvedl jen na dvou trzích, a to konkrétně v Malajsii a zhruba týden na to v Indii. Jde o přístroj střední třídy, který má slušnou foto výbavu. Dokonce i design se lehce vymyká zaběhlým trendům. Je potřeba také dodat, že ani cena nebyla vzhledem k parametrům nijak závratná. Nyní nastal ten správný čas, aby se telefon vydal na cestu do Evropy.

Prodeje telefonu Vivo V21 5G už běží například ve Velké Británii. V nabídce britských prodejců najdeme verzi s 8 GB operační paměti a 128 GB interního úložiště. Doporučená cena pro tuto verzi je 399 liber (11877 Kč), ovšem najdou se i prodejci, kteří za telefon chtějí méně. Například britský Clove jej nabízí za 332,50 liber (zhruba 9912 Kč). V porovnání s cenami telefonu na malajsijském nebo indickém trhu je britská cena jen o něco málo vyšší. V Británii jde novinkový Vivo stroj na trh v barvách Sunset Dazzle a Dusk Blue. Je odemčený pro všechny operátory a má i dvouletou záruku.

Protože od uvedení telefonu už uběhla nějaká ta doba, zopakujme si ve stručnosti jeho parametry. Vivo V21 má 6,44 palcovým AMOLED displej s FullHD+ rozlišením a 90 Hz obnovovací frekvencí. V obrazovce najdeme snímač otisků a přední 44 MPix kameru s OIS. Zadní fotoaparát je trojitý s 64 MPix, 8 MPix a 2 MPix senzory. Telefon pohání procesor Dimensity 800U. Baterie má kapacitu 4000 mAh a podporu rychlého nabíjení s výkonem 33 W. Konektivitu zastupuje 5G SA/NSA, duální 4G VoLTE, Wi-Fi 802.11 ac (2,4 GHz/5 GHz), Bluetooth 5.1, GPS, GLONASS, Beidou a USB-C. 3,5 mm audio jack ale chybí. Operačním systémem je Android 11 s nadstavbou FunTouch11.1.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.