Připravovaná nová vlajková řada Huawei P50 byla už několikrát odložena, ale podle nejvyšších představitelů firmy se jí nakonec nejpozději v září opravdu dočkáme. Bohužel však exil Huawei a americké embargo stále trvá, takže se pravděpodobně nedočkáme třeba zcela aktuálního procesoru. I když se objevují spekulace o možnosti návratu Snapdragonů, ale osobně to pokládám za fanouškovské zbožné přání. Prolomení zmíněného embarga by totiž ani pro Qualcomm nebylo nic jednoduchého. Dnes ale máme na scéně dalšího hráče, údajné rendery Huawei Mate 50 Pro.

Nová řada Mate od Huawei je na tom možná ještě hůře než řada „P“, protože se nedávno velmi vážně spekulovalo o jejím kompletním zrušení. A samozřejmě i pokud by dorazila, tak se bavíme spíše o horizontu roku 2022. Dnes se na internetu objevily velmi zajímavé, i když poměrně nepravděpodobné rendery nejvyššího modelu této řady, Huawei Mate 50 Pro. Design se sekundárním displejem po vzoru Xiaomi Mi 11 Ultra vypadá zcela jinak, než jsme u této značky zvyklí a osobně nepokládám tyto rendery za věrohodné. Ale už se staly divnější věci.

This slideshow requires JavaScript.

Stejně tak je podle mého velmi brzy na podrobnější specifikace tak vzdáleného telefonu. Takže je opět nutné vše brát s velkou rezervou. Zdroj hovoří například o zakřiveném OLED displeji se 3K rozlišením a 144 Hz obnovovací frekvencí. Sekundární displej na zádech by pak měl 2-palcovou úhlopříčku. Fotoaparáty jsou samozřejmě naplánovány jako zcela špičkové a hlavní 64 Mpx 1/1.1″ senzor by doplnil 48 Mpx ultra-wide, 16 Mpx telefoto a zcela nepravděpodobný 12 Mpx pro hloubku pole. Jako fanouškovské sci-fi zajímavé, ale s realitou se to asi příliš nesetká.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.