Čínské Xiaomi má opravdu gigantický záběr svých výrobců a znát je to v plné síle na domácím trhu. Na ten globální se dostane jen zlomek produktů z jejich líhně a tak jsme ochuzeni o celou řadu opravdových perel. Například málokdo ví, že Xiaomi mají i vlastní pod-značku deštníků UREVO. Zatím poslední model z této série se čerstvě objevil na crowdfundingové platformě Xiaomi Youpin a my se něj dnes mrkneme. Přece jen jde o zajímavou kuriozitu, která dokumentuje všestrannost produktů Xiaomi. I když se asi tento kousek na náš trh asi nikdy nedostane.

Deštník UREVO Umbrella toho totiž má v  rukávu mnohem více, než jen samotnou ochranu před dešťovými kapkami. Nabídne například trojici LED světel s vysokým jasem, které jsou schopny osvětlit cestu až do vzdálenosti 10 metrů. Navíc jsou směrově nastavitelné a měly by nabídnout extrémní dobu výdrže. Deštník se navíc neztratí ani jako sluneční paraple, protože je potažen anti-UV vrstvou s ochranným faktorem UPF50+. A k mání je i další vinylová vrstva v potahu, která chrání před teplotními vlnami a nárazy.

Ale samozřejmě primární poslání deštníku je jasné a i v dešti má co nabídnout. Bleskurychlé jedno-sekundové otvírání jediným tlačítkem je samozřejmostí, stejně jako výsuvné držadlo. Unikátní je ale skládání povrchu v reverzním designu, takže suchá strana bude vždy nahoře. Nehrozí tak namočení například sedadel auta a podobně. Nešetřilo se ani na materiálu deštníku, držadlo a žebrování je ze skleněných vláken, takže vydrží i poměrně silný vítr. Zbývá už jen doplnit cenu, deštník UREVO Umbrella je k dostání z pouhých 69 juanů, tedy necelých 11 dolarů. To by stále za hřích, že ?