Telefon Samsung Galaxy S21 FE je v posledních dnech na síti poměrně v kurzu. Vše se točí kolem toho, zda a kdy jej výrobce představí. Podle poslední informace uvedení proběhne někdy ve 4. kvartálu roku. Tipaři ale statečně odhadují, že tím správným termínem pro představení bude říjen/október. Telefonu se určitě dočkají potenciální kupci na americkém a evropském trhu. A ani ostatní trhy nemusí být v ohrožení, protože se spekuluje o tom, že by výrobce mohl použít vlastní procesor Exynos.

Vše samozřejmě souvisí s akutním nedostatkem polovodičů, ale nezbývá než doufat, že se nakonec vše podaří nějakým způsobem vyřešit. Každopádně k představení telefonu Samsung Galaxy S21 FE dojde a důkazem by mohly být i první promo rendery, které exkluzivně zveřejnily stránky Android Headlines. Ze zveřejněných snímků můžeme zjistit jak bude telefon vypadat a také to, v jakých barevných variantách se bude prodávat.

Připomeňme, že loňský model Galaxy S20 FE šel na trh v šesti barevných variantách, a to červené, oranžové, bílé, levandulové, mátové a tmavě modré. Ovšem u letošního modelu to vypadá, že barevná paleta bude poněkud menší. Galaxy S21 FE bude, alespoň podle promo renderu, výrobce nabízet v barvě fialové, bílé, olivově zelené a grafitové. Tyto barvy najdeme nejen na zadním panelu, ale i na modul fotoaparátu a rámech. Telefon má oblé rohy a displej s „dírou“ pro přední kameru ve středu horní části obrazovky. V rámci parametrů bychom mohli očekávat 6,5 palcový displej s obnovovací frekvencí 120 Hz. Co se procesoru týče, očekává se použití Snapdragonu 888 a podle včerejších informací i Exynosu. Zřejmě půjde o Exynos 2100. Věříme, že Samsung v dohledné době upřesní i další parametry.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.