Řada Oppo Find X2 se na trh dostala na jaře loňského roku. Nutno říci, že šlo o výtečně vybavené telefony se zajímavým designem. Ve své době patřily díky procesoru Snapdragon 865 mezi vlajkové stroje, ale ostudu rozhodně neudělají ani v letošním roce. Navíc minimálně pro standardní model připravil výrobce zajímavou aktualizaci.

Aktualizace přinese telefonu Oppo Find X2 možnost virtuálního rozšíření operační paměti. Tato vychytávka je v poslední době poměrně módní a má ji hned několik nedávno vydaných telefonů. Jde v podstatě o to, že funkce pro virtuální rozšíření RAM využívá část kapacity interního úložiště, a to ve chvílích, kdy je to potřeba. Aktualizace běží už pár dnů zároveň s několika opravami a červnovými bezpečnostními záplatami. Její označení je CPH2023_11.C.68 a velikost 812 MB. Zajímavé je i to, že po aktualizaci lze virtuální rozšíření RAM nastavit přímo v telefonu.

Je potřeba otevřít nabídku Nastavení, vybrat Možnosti RAM, následně vybrat Rozšíření RAM a velikost paměti. Virtuální navýšení operační paměti se pak projeví po následném restartu telefonu. Díky této funkci lze operační paměť rozšířit o 3 GB, 5 GB a nebo maximálně 7 GB. Dodejme ještě, že distribuce této aktualizace momentálně probíhá v Indii. Prémiový model Find X2 Pro tuto aktualizaci ale zatím nedostal. Společnost Oppo také přislíbila, že možnost virtuálního rozšíření RAM bude mít i chystaný telefon Reno 6 Pro 5G, který bude debutovat 14. července/júla. Dále společnost oznámila, že aktualizace s funkcí rozšíření RAM dorazí i na telefony řady Reno 5, Oppo A94 a Oppo A74.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.