Ohebné telefony začínají pomalu dobývat svět na všech frontách. Firmy tak pomalu, ale jistě rozšiřují své plány v této kategorii. Výjimkou samozřejmě nejsou ani Xiaomi, kteří do tohoto světa poprvé vstoupili nedávno s Mi MIX Fold. Tento vlajkový model je v podstatě odpovědí a protiváhou řady Samsung Galaxy Z Fold. Korejská firma má ale solidní úspěchy i se svojí „véčkovou“ řadou Galaxy Z Flip. To samozřejmě logicky vede k odpovědi konkurence a podle všeho hodlají Xiaomi reagovat velmi podobným kouskem. Ten by se mohl jmenovat Mi MIX Flip.

Minimálně tomu nasvědčuje nově zveřejněný patent, který na denní světlo jako obvykle dostali šikulové z LetsGoDigital. Patent byl údajně podán u čínského úřadu na ochranu duševního vlastnictví (CNIPA). A na první pohled opravdu připomíná konkurenční kousky jako Galaxy Z Flip nebo Motorola RAZR. Na telefonu ale nenajdeme ani náznak sekundárního displeje a k viděni by s největší měla být duální selfie kamerka v oválném průstřelu. Zadní foto-modul je kruhový s trojicí senzorů, ale to může být jen náčrt pro potřeby patentu a v reálu klidně může být situace zcela jiná.

Tedy pokud na reál někdy dojde, protože jako obvykle platí známá mantra, že podaný patent ještě zdaleka neznamená plány na uvedení něčeho podobného na trh. Každopádně jsou si Xiaomi vědomi toho, že ohebné telefony jsou pravděpodobně budoucnost a jejich angažovanost v této kategorii stoupá. Důkazem je i další nedávný patent rolovacího Mi MIX Roll. Když už jsme u těch názvů, tak ani Mi MIX Flip samozřejmě není oficiálním jménem a jde jen o odhadované označení. Tak uvidíme.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.