Nedávné oznámení sloučení (nebo spíše pohlcení) OnePlus sesterským OPPO se setkalo u fanoušků s rozporuplnými reakcemi. Pozitivně je vnímáno rozšíření možností značky, ale na druhou stranu se obávají ztráty identity a „oppofikace“ nových modelů OnePlus. Hlavním strachem byla možnost ztráty OxygenOS, který je pokládán za nejlepší nadstavbu Androidu na trhu. Ostatně čínské verze telefonů OnePlus už přešly na ColorOS od OPPO. Ale globální zákazníky firma obratem ujistila, že o OxygenOS nepřijdou a že systém zůstane plně zachován. Což je sice nakonec pravda, ale neúplná.

Dnes se totiž na oficiálních fórech OnePlus objevil poměrně dlouhý příspěvek firmy, který přichází s další překvapivou změnou směru. OxygenOS totiž integruje své zdrojové kódy s ColorOS, což znamená v podstatě určitě i sloučení vývojářských týmů. Firma to samozřejmě vysvětluje možností přístupu k rozmanitějšímu a vybavenějšímu klubku vývojářů i technologií a podle nich zákazník integraci OxygenOS a ColorOS v podstatě nepozná. Název systémové nadstavby se měnit pro globální telefony OnePlus nebude, ale musíme si počkat, jak se celá slavná integrace nakonec projeví. Opatrnost a mírné obavy jsou tak namístě.

Na druhou stranu jsme se ale také dočkali i pozitivních novinek bez dalších háčků. OnePlus totiž mění politiku softwarové podpory a aktualizací ve prospěch zákazníka. Telefony vlajkové řady počínaje OnePlus 8 (včetně půl-generačních T/R modelů) tak budou mít nově garantované 3 generační aktualizace systému Android a hned 4 roky garantovaných bezpečnostních aktualizací. Midrange modely Nord pak zůstanou na současných 2 letech generačních updatů a 3 letech bezpečnostních záplat. Nu a nejnižší modely řady „N“ pak je jeden jediný generační update, ale aspoň 3 roky bezpečnostních záplat.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.