Zhruba před týdnem se na síti objevila informace o tom, že se představení telefonu Samsung Galaxy S21 FE odkládá na říjen/október. Je to jistě dobrá zpráva poté, co se proslýchalo, že se výroba telefonu možná úplně zruší. Ovšem i odklad uvedení Galaxy S21 FE má určité podmínky. Výrobce totiž naznačoval, že jej vydá pouze na americkém a evropském trhu. A i na tyto trhy půjde jen omezené množství kusů.

Asi není potřeba zdůrazňovat, že za odkladem představení telefonu Samsung Galaxy S21 FE stojí výrazný celosvětový nedostatek polovodičů. V případě tohoto stroje se konkrétně jedná o procesor Snapdragon 888. Toho výrobce dostal jen omezené množství. Ovšem podle čerstvé zprávy z jihokorejských stránek Maeil Economic Daily by přece jen mohlo dojít k malé změně. Stránky sice potvrdily, že telefon bude vydán až ve 4. čtvrtletí letošního roku, ale uvádějí, že jeho prodej by se nemusel omezit jen na USA a Evropu.

Jistým řešením by totiž mohlo být použití procesoru Exynos. Tím pádem by o tento telefon nepřišli ani potenciální kupci na trzích mino USA a Evropu. Tento krok je logický i proto, že poté, co Samsung zrušil vydání letošní řady Galaxy Note, by bylo zrušení vydání dalšího vlajkového stroje ohrožujícím. Proto bude použití čipsetu Exynos určitě na místě. Zatím ale není přesně známo, na který trh půjde Galaxy S21 FE s procesorem Snapdragon a kde se bude prodávat s Exynosem. Je ale pravděpodobné, že na trhy, které jsou pro Samsung klíčové, tedy do Evropy a USA, půjde telefon se Snapdragonem. Na ostatní globální trhy výrobce zřejmě pošle telefon s procesorem Exynos.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.