Vlastní operační systém společnosti Huawei asi není potřeba nějak zvlášť popisovat. Má název Harmony OS a poměrně nedávno Huawei oznámil, že jej vyvinul jako multi platformní systém, který by rád nabídnul i ostatním výrobcům chytrých telefonů. Jde sice o jakousi alternativu k operačnímu systému Android, ale zatím se příliš výrobců neodhodlalo k tomu, aby jej na své telefony implementovali. Mezi výjimky patří například značka Honor, ale zde se dalo předpokládat, že nabídku Huawei využije. Dalším je společnost Midea, která se ale zabývá produkcí chytrých domácích spotřebičů. Nově se o použití Harmony OS uchází i HMD Global a jejich řada Nokia X60. Jde o telefony, který by měly být uvedeny v druhé polovině letošního roku.

První zvěsti o tom, že řada Nokia X60 poběží na systému Harmony OS se objevily kde jinde než na čínské síti. Telefony této řady se nyní připravují a na své uvedení teprve čekají, takže neznáme ani jejich parametry. Očekává se, že v sérii budou dva modely, a to Nokia X60 a Nokia X60 Pro. Nejbližšími předchůdci těchto strojů by mohly být modely Nokia X10 a X20 s procesorem Snapdragon 480. Takže je víc než jisté, že nepůjde o vyloženě vlajkové stroje. Proto se zadají být vhodné k otestování alternativního operačního systému Harmony OS.

I když parametry telefonů Nokia X60 známy nejsou, tipaři odhadují, že by mohly spadat do střední nebo možná i vyšší střední třídy. Měly by mít zakřivené hrany a očekává se i baterie s vysokou kapacitou 6000 mAh. Dále se předpokládá, že hlavní fotoaparát bude mít rozlišení 200 MPix a několik dalších prémiových funkcí. Je také pravděpodobné, a to díky použití Harmony OS, že půjde o modely určené pro čínský trh. Samozřejmě jde zatím jen o nepotvrzené informace, takže je nutno brát vše s nadhledem.