Informace o tom, že společnost Motorola připravuje několik nových telefonů ve své produktové řadě Edge se na nás valí už nějakou dobu. Nejdřív se o telefonech psalo jen s jejich kódovými označeními. Následně informace dostávaly konkrétnější obrysy. Tipaři upozorňovali na to, že letošní řada Motorola Edge 20 bude obsahovat právě tyto tři zatím komerčně nepojmenované přístroje. A před pár dny se na síti rozvyprávěl o těchto telefonech známý tipař Evan Blass, který sdílel kompletní specifikace všech tří modelů.

Blass také odkryl prodejní názvy těchto tří telefonů. Řada Motorola Edge 20 by podle něj měla obsahovat model Edge 20 s původním označením Berlin, případně Berlin NA. Dále pak také model Edge 20 Plus s původním označením Pstar. Posledním telefonem v řadě bude Edge 20 Lite s původním označením Kyoto. Dnes stejný tipař tvrdí, že je dost dobře možné, že tyto telefony Motorola představí ještě do konce tohoto měsíce.

Modely Berlin a Berlin NA, tedy Motorola Edge 20, půjde na trh ve dvou verzích. Berlin zamíří podle tipaře na globální trhy, kdežto verzi Berlin NA bude údajně prodávat jen americký operátor Verizon. Oba telefony pohání procesor Snapdragon 778G. Globální verze by na rozdíl od té americké ale měla mít menší displej a baterii s nižší kapacitou. Zato má ale lepší foto výbavu. Model Pstar, tedy Edge 20 Plus, bude v nabídce na několika trzích, mezi kterými jsou Evropa, Asie, Austrálie, Latinská Amerika, Čína a Indie. Podle odhadů bude tento model pohánět procesor Snapdragon 870. Telefon s označením Kyoto, jinak též Edge 20 Lite, půjde do prodeje na globálních trzích včetně Indie. Zbývá tedy počkat na to, zda i Motorola potvrdí, že řadu Edge 20 představí ještě v tomto měsíci.