Tak to šlo rychle… Dnešní ranní spekulace ohledně možného použití HarmonyOS u chystané řady telefonů Nokia X60 se dočkaly razantní odpovědi přímo od zástupců finské firmy. Tedy kromě rozhořčených fanouškovských reakcí, protože podobný nápad je jim očividně proti srsti. A tvůrci si evidentně jsou kontroverzí ohledně možného použití HarmonyOS vědomi a tak rychle přispěchali s kategorickým popřením všech těchto spekulací. Takže si fanouškovská základna Nokia může (minimálně prozatím) oddechnout. I když na každém šprochu…

Každopádně stejná čínská média, která zveřejnila původní spekulaci ve spojitosti Harmony OS a Nokia X60, dnes odpoledne přinesla i zmíněné dementi. V něm zástupci firmy jednoznačně deklarují, že svoji budoucnost spojují neotřesitelně se systémem Androidem a rozhodně neplánují žádné změny strategie. To jsou samozřejmě velmi líbivá slova, ale zároveň také poměrně flexibilní. Je tak klidně možné, že se třeba čistě pro čínský trh mohou v budoucnu některé modely Nokia objevit i s HarmonyOS, protože výhody Androidu a služeb Google jsou za Velkým čínským firewallem diskutabilní.

Pro značku Nokia je úspěch chystané vlajkové řady X60 určitě velmi důležitý, protože prodeje vyšších modelů v poslední době rozhodně nejsou nijak zázračné. Vše vyvažují solidní čísla prodaných „hloupých“ telefonů na rozvojových trzích, ale firma má samozřejmě vyšší ambice. Pokud by se potvrdily zvěsti o 200 Mpx foto-senzoru u X60, tak by mohlo minimálně marketingově jít o zajímavé kusy. Tak uvidíme jak se jim ve druhém letošním pololetí bude dařit a zda možná zapřemýšlí také o přepracování poměrně nereálných cenových nastavení jejich telefonů.