Jsme sice teprve v polovině letošního roku, ale někteří výrobci chytrých telefonů už pomalu začínají připravovat své vlajkové telefony pro příští rok. Samozřejmě nejde o oficiální potvrzení, ale o odhady známého čínského tipaře Digital Chat Station. Ten se zaměřil na chystaný model Xiaomi Mi 12 a už nyní nabízí první zvěsti o jeho možných parametrech. Tento telefon bude uveden buď na konci letošního roku, nebo na začátku roku příštího.

Jaké specifikace by tedy mohl telefon Xiaomi Mi 12 podle tipaře mít? Především hovoří o hlavním fotoaparátu. Ten by mohl mít senzor s rozlišením 200 MPix. O takovém senzoru se skutečně už nějakou dobu mluví s tím, že na něm pracuje společnost Samsung. Ovšem tento Isocell senzor ještě nebyl oficiálně představen. Nepotvrzené informace naznačují, že tento snímač bude podporovat technologii Pixel Binning, která spojí 16 sousedících pixelů do jednoho. Díky tomu budou foto výstupy vysoce kvalitní s rozlišením 12 MPix.

Čínský tipař dále uvádí, že Xiaomi Mi 12 bude s nejvyšší pravděpodobností osazen procesorem Qualcomm s označením SM8450. Jde o další generaci vlajkového procesoru, nástupce Snapdragonu 888 a verze 888 Plus, který byl představen včera. Tipaři jej zatím pojmenovali Snapdragon 895. Měl by mít jádra Cortex-V9 Kryo 780 a GPU Adreno 730. Samozřejmě bude mít i integrovaný modem 5G. Je tedy možné, že chystaný telefon Mi 12 dostane tento procesor jako první. Ostatně podobně tomu bylo i v případě Xiaomi Mi 11, který byl jako první osazen čipsetem Snapdragon 888 a byl představen na konci loňského roku.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.