Značka Vivo představila relativně nedávno telefon Vivo S9. Stalo se tak na začátku března/marca a telefon byl jak designem, tak i výbavou a cenou orientován na mladé uživatele. Uběhlo sotva pár měsíců a na síti se začínají objevovat informace o tom, že v přípravách už je jeho nástupce, Vivo S10.

Zdá se, že telefon by mohl být už brzy představen, protože na čínském Weibo je k vidění jeho reálná fotka a na Twitteru zas jeden z tipařů sdílí hlavní parametry tohoto stroje. Pojďme se tedy podívat na to, co bychom mohli od Vivo S10 čekat. Především jde o procesor Dimensity 1100. Tento čipset výrobce prověřil už u modelu Vivo S9. Můžeme tedy počítat s podporou 5G sítí, úložištěm UFS 3.1 a také NFC. Procesor by měly doplnit dvě verze operační paměti, a to 8 GB a 12 GB. V obou případech půjde tuto kapacitu virtuálně rozšířit o další 4 GB.

Telefon bude podporovat i rychlé nabíjení s výkonem 44 W, které by mělo baterii nabít na 38 % za 15 minut. Tipař dále uvádí, že Vivo S10 poběží na systému Android 11. Hlavním tahákem by ale mohl být zadní fotoaparát se třemi senzory a LED bleskem v poměrně velkém obdélníkovém modulu. Primární senzor by měl mít rozlišení 108 MPix. Rozlišení dalších snímačů ale známo není. Vzhledem k tomu, že není k dispozici snímek čelního panelu nemůžeme odhadnout, zda bude mít chystaný telefon také výřez pro přední duální kameru jako má jeho předchůdce. Počkejme si proto na další informace.