Lednový odchod jednoho ze zakladatelů značky OnePlus z firmy mnohé překvapil, ale s odstupem času krok Carla Peie dává mnohem větší smysl. Podle všeho totiž mohl být odpůrcem plánované integraci firmy se sesterským gigantem OPPO a raději tak zvolil vlastní cestu. V lednu tak s velkou slávou ohlásil vznik svého nového startupu s poetickým názvem Nothing. Poměrně dlouho jsme pak čekali na představení prvního nového produktu této značky, ale dnes už máme jasno. Debutem pro firmu tak budou za pár týdnů sluchátka Nothing Ear (1).

Ostatně Carl Pei už před měsíci prohlásil, že bezdrátová sluchátka dávají jako první produkt smysl. I když do budoucna prý chce znatelně rozšířit jejich portfolio chytrých produktů. Pro začátek by se mělo s Nothing Ear (1) opravdu jednat o bezdrátová chytrá sluchátka a datum jejich představení bylo stanoveno na 27. červenec. Celá řada význačných bloggerů a novinářů už také obdržela stylovou pozvánku na tuto akci v podobě sklíčka s digitálním zvukovým záznamem. Žádné konkrétní specifikace sluchátek ale zatím nejsou k dispozici a tvůrci vše drží pečlivě pod pokličkou.

Klíčovým mottem akce je „Sound of Change“, takže se třeba dočkáme i něčeho alespoň lehce pokrokového. Financí by na to startup Nothing měl mít poměrně dost, protože seznam jejich investorů je křižován titány průmyslu, včetně Google Ventures Division. A extravagantní označení Nothing Ear (1) zájmu také určitě pomůže, podobné ujeté názvy jsou momentálně v kurzu. Tak uvidíme, čím nás v červenci Carl Pei poctí a zda se alespoň částečně přiblíží zajímavosti dávného OnePlus.