Skoro přesně před 14 lety, tedy 29. června 2007 vypukly první prodeje jablečných telefonů a iPhone odstartoval mobilní revoluci. Můžete so o jablečných produktech myslet cokoliv, ale důležitost tohoto momentu nelze podceňovat. Samozřejmě při pohledu zpět je až komické, jak limitovaný první iPhone byl, ale to mu nebránilo stát se zaslouženě hlavní vynálezem roku 2007 podle časopisu Time. Apple sice poprvé ukázal telefon už lednu 2007, ale šlo jen o ořezaný prototyp a trvalo plných šest měsíců, než se reálně dostal do prodeje.

Inženýři a vývojáři za tu dobu stihli vyřešit a poladit spoustu nedostatků, ale i tak v porovnání s konkurencí telefon stále spoustu věcí neuměl. Například scházela podpora 3G sítí, MMS zpráv, snímání videa nebo nemožnost instalace aplikací třetích stran. Na druhou stranu ale nabídl revoluční design se 3.5-palcovým displejem s rozlišením 320 x 480 pixelů a na svoji dobu až nepředstavitelnou maximální kapacitu úložiště 16 GB. Případně i ikonické Home tlačítko, které například u iPhone SE a levnějších iPadů přežilo až do dnešních dnů.

A prodeje odstartovaly vskutku fantasticky, za prvních 30 hodin se prodalo na svoji dobu závratných 270.000 kusů. A na první milion potřeboval iPhone jen 74 dnů, což například hudebním iPodům zabralo dva roky. Nevadila ani poměrně vysoká cena 499 dolarů za základní 4 GB model telefonu, protože šlo prostě o módní trhák se vším všudy. Hned další rok pak Apple pustil na trh iPhone 3G řešící hlavní nedostatky a raketový cesta ke slávě je už pak součástí historie.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.