Podle informací starých zhruba týden by mohla být řada Huawei P50 uvedena na konci příštího měsíce, konkrétně 29. července/júla. Představovačka byla už několikrát odložena, takže nezbývá než doufat, že se za měsíc nedočkáme dalšího odkladu. Ovšem tyto odklady mají i svá pozitiva, protože se můžeme o chystaných telefonech dozvědět podstatně víc. Dnes se například podíváme na první reálnou fotku standardního modelu P50.

Reálná fotka se objevila na čínské síti a je na ní zachycen zadní panel telefonu Huawei P50. Pokud si potrpíte na jásavé a třpytivé barvy, mohla by vás sladce růžová barva zadního panelu skutečně zaujmout. Dominantou zadního panelu je ale obrovský modul hlavního fotoaparátu. Ten tvoří dva velké kruhy. V horním jsou uloženy tři snímače a v tom spodním by měl být periskopový senzor. Snímek se tedy naprosto shoduje s designem z prvních renderů, které vytvořil tipař @OnLeaks už v březnu/marci.

Design telefonu je tedy jasný, ale jak na tom bude telefon Huawei P50 s parametry? Tipaři se v poslední době soustředí především na procesor, který by měl přístroj pohánět. Tady dosud není ze známých důvodů příliš jasno. Hovoří se totiž o tom, že standardní model bude vydán ve dvou verzích. Jedna by měla být osazena čipsetem Snapdragon 888, ale jen s podporou LTE. Druhá verze standardního modelu by údajně měla být osazena procesorem Kirin 9000L, který má poněkud nižší parametry než Kirin 9000. Za měsíc bychom snad mohli mít jasno i u tohoto parametru.