Společnost Qualcomm se účastní právě probíhajícího veletrhu MWC 2021 v San Diegu. To je jistě dobrá příležitost proto, aby zde byl představena nová verze vlajkového procesoru. Asi tušíte, že jeho prodejní název je Snapdragon 888 Plus a jde o upgradovanou verzi původního Snapdragonu 888, který byl uveden zhruba před sedmi měsíci. Tento čipset pohání většinu vlajkových telefonů vydaných v prvním pololetí roku. U nově uvedeného čipsetu se totéž očekává ve druhé polovině letošního roku.

Asi by jednoduše stačilo říct, že novinkový Snapdragon 888 Plus má vyšší takt než jeho starší bratr a má také vylepšený výkon AI. Přesto se ale na nový čipset podíváme trochu podrobněji. Hlavní jádro CPU, Kryo 680, je nyní taktováno na 2,995 GHz. Pro srovnání předchůdce má na tomto jádru takt 2,84 GHz. AI jednotka Hexagon 780 má zvýšený výkon až o 20 %. Konkrétně jde o 32 TOPS (Tera Operations Per Second). Toto by měly být parametry, které u modelu Snapdragon 888 Plus doznaly větší změny.

Další specifikace zůstávají stejné. I zde najdeme grafiku Adreno 660 a modem Snapdragon X60 5G s nejvyšší rychlostí stahování 7,5 Gb/s. Samozřejmě nechybí podpora Bluetooth 5.2, Wi-Fi 6E, Wi-Fi 6, Wi-Fi 5 a Wi-Fi 802.11/a/b/g/n. I zde pak najdeme podporu NFC a také GPS, Beidou, Galileo a Glonass. Použití tohoto procesoru umožní instalaci displeje s 4K rozlišením a obnovovací frekvencí 60 Hz a nebo obrazovky QHD+ s obnovovací frekvencí až 144 Hz. Rozlišení fotoaparátu může být až 200 MPix. Další podrobnosti o parametrech jsou uvedeny na stránkách společnosti Qualcomm. První telefony s tímto čipsetem by se měly objevit ještě v tomto čtvrtletí. Svůj zájem o Snapdragon 888 Plus už potvrdily společnosti Asus, Motorola, Xiaomi a Vivo. Je také potvrzeno, že tímto čipsetem bude osazen telefon Honor Magic 3.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.