Xiaomi nám dnes oficiálně potvrdili datum příchodu jejich dalšího špičkového notebooku Mi Notebook Pro X. A čekání opravdu nebude dlouhé, protože se tento kousek představí veřejnosti už zítra, tedy 30. června. Podle veškerých dostupných informací půjde o skutečné monstrum a tvůrci nám dnes naservírovali ještě poslední teaser s potvrzením několika málo dalších parametrů. Už dopředu je ale jasné, že má jít o high-end model, který by měl imponovat nejen zpracováním a parametry, ale také na Xiaomi neobvykle vysokou cenou.

Poslední teaser nám potvrdil 32 GB LPDDR4 RAM s vysokými takty a také 1 TB kapacitu úložiště SSD disku. K tomu už máme dopředu potvrzený také novinkový procesor ze série 11th Gen Intel H35, který by měl být navíc ještě upravený na 45W TDP. K tomu pak i výkonná grafika nVidia GeForce RTX 3050 Ti, takže se majitelé nebudou muset bát ani o herní výkon tohoto notebooku. Nemluvě o podpoře DLSS a RTX Optical Tracking, protože se jedná o poslední generaci grafické karty se vším všudy. A Xiaomi se určitě pochlapí i s displejem, i když o něm prozatím nemáme žádné bližší informace.

Jak už ale bylo zmíněno, tak se bude jednat o velmi drahý kousek. Podle všeho s ním plánují Xiaomi vůbec poprvé prorazit magickou cenu 10.000 juanů, tedy v přepočtu asi 1546 dolarů. To není vskutku málo a jde skoro o dvojnásobek ceny nedávno představených Mi Notebook Pro 14 a Mi Notebook Pro 15. A při představě masivního navýšení ceny pro potřeby globálního trhu nás asi všechny zaslouženě polije studený pot. Ale Mi Notebook Pro X si vybavením podle všeho vysokou cenu rozhodně obhájí.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.