Společnost OnePlus už letos představila dva modely ze své produktové řady Nord. Jedná se o telefony Nord CE 5G a Nord N200. Nyní všichni fanoušci s napětím očekávají uvedení modelu OnePlus Nord 2. O termínu jeho představení se zatím spekuluje a podle některých tipařů by mohl být uveden už v příštím měsíci. Jiní naopak odhadují, že jej výrobce pošle na trh později, ale každopádně do konce tohoto kvartálu.

Ať tak či tak, zvěsti o modelu OnePlus Nord 2 se na nás valí každý den. Například včera jsme se mohli dozvědět, že telefon prošel benchmarkovými testy, při kterých jej poháněl procesor Dimensity 1200. Dnes se pro změnu můžeme podívat na to, jak bude Nord 2 vypadat. Renderované obrázky exkluzivně zveřejnily stránky 91Mobiles a jde o rendery známého tipaře, který si říká @OnLeaks. Kromě snímků jsou na stránkách uvedeny i některé z parametrů telefonu.

Design podle renderů

Svým designem, alespoň tedy na renderech, OnePlus Nord 2 tak trochu připomíná telefony řady OnePlus 9. Kolem displeje jsou velmi úzké rámečky a v levém horním rohu je „díra“ pro přední kameru. Na zadním panelu můžeme vidět obdélníkový modul hlavního fotoaparátu, který je vertikálně uložen v levém horním rohu. V modulu jsou tři senzory a LED blesk. Dva ze senzorů jsou co do velikosti větší a jsou pod sebou. Pod nimi je vlevo malý snímač a vedle něj napravo je LED blesk.

Stejně jako loňský model Nord má i Nord 2 na pravé hraně tlačítko Alert Slider nad tlačítkem pro zapnutí telefonu. Tlačítka pro ovládání hlasitosti jsou na levé hraně. Na spodní hraně je slot pro SIM karty, port USB-C a mřížka reproduktoru. Telefon by měl mít podle tipaře 6,43 palcový AMOLED displej, ve kterém bude uložen snímač otisků. Obrazovka by měla mít obnovovací frekvenci 90 Hz. Baterie by měla mít kapacitu 4500 mAh a tipař potvrdil i procesor Dimensity 1200. Rozměry telefonu by měly být 160×73,8×8,1 mm. Očekává se, že přední kamera bude mít rozlišení 32 MPix a hlavní fotoaparát bude mít 50 MPix, 8 MPix a 2 MPix senzory.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.