Veletrh MWC 2021 v San Diegu je v plném proudu a sraz si zde dali všichni ti, kteří by se rádi pochlubili svými novinkami. Mezi ně patří i značka Infinix, dceřinka společnosti Transsion Holdings. Značka se už nějakou dobu věnuje výrobě telefonů základní a střední třídy a letos začíná pokukovat i po prémiových strojích. V loňském roce představili telefon Zero 8, který měl poměrně zajímavý poměr cena/výkon a letos se už pár týdnů mluví o tom, že chystají telefon se super rychlým 160 W nabíjením. O tomto stroji se doposud mluvilo jako o modelu Infinix Zero X, ale na MWC výrobce představil novinku s názvem Infinix Concept Phone 2021.

Pokud bychom měli porovnat telefon Infinix Zero X a uvedený koncept Infinix Concept Phone 2021, musíme říct, že jsou stejné. To by ovšem mohlo znamenat jediné. Že výrobce nejdřív představil koncepční zařízení, které už nějakou dobu avizoval a komerční produkt, tedy model Zero X, se letos na trh dostat nemusí. Kromě designu, který je skutečně velmi atraktivní je hlavním tahákem telefonu super rychlé nabíjení s výkonem až 160 W. Díky němu se 4000 mAh baterie nabije na 100 % za pouhých 10 minut.

Technologie Ultra Flash Charge

Výrobce tuto nabíjecí technologii nazval Ultra Flash Charge a je postavena na 8C baterii. Baterie by proto měla mít o 18 % nižší vnitřní odpor ve srovnání s 6C baterií. Telefon je dále vybaven součástkou Super Charge Pump, která převádí vstupní napětí z USB-C portu na napětí vstupující do samotné baterie. Míra účinnosti je až 98,6 %. Čím je míra účinnosti vyšší, tím méně se vstupního napětí přemění na teplo. Kromě super rychlého kabelového nabíjení podporuje tento telefon i bezdrátové nabíjení s výkonem 50 W.

Další parametry

Samozřejmě nesmíme zapomenout ani na další specifikace. Infinix Concept Phone má 6,67 palcový AMOLED displej s FullHD+ rozlišením. Obrazovka je po bočních hranách zakřivená pod úhlem 88°. Zadní panel je skleněný a stejně zakřivený. Čelní a zadní panel tak díky zakřivení dělí jen úzký kovový rám a telefon na hranách nemá žádná fyzická tlačítka. Zadní panel zdobí velký nápis „NOW“. Písmeno „O“ svítí při nabíjení a celý zadní panel mění barvu díky elektrochromní a elektroluminiscenční technologii. Rozhodně zajímavý je i periskopový senzor. Objektiv má průměr 135 mm a pomocí digitálního zoomu může dosáhnout až 60 násobného zvětšení. Rozlišení senzoru je 8 MPix. Telefon tedy můžeme zařadit mezi prémiové, ale těžko říci zda a kdy bude uveden na trh. Brzy to jistě nebude.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.