Fandové Samsungu čekají jako na smilování na novou generaci čipsetů Exynos, která by měla konečně napravit dlouholetá příkoří. Čipsety Exynos totiž byly vždy zapleveleny podprůměrným výkonem grafického jádra a verze špičkových telefonů Galaxy se k nám dostávaly právě s těmito křemíkovými dárečky. To by se ale výhledově mělo stát výhodou, protože příští generace Exynosů by měla konečně přinést obří evoluční skok s grafikami AMD. A podle prvních zveřejněných výsledků testů a benchmarků bude jejich výkon vskutku impozantní.

Po nedávných prvních výsledcích z GFXBench dnes máme k dispozici další data z 3D Mark, konkrétně pak testu Wild Life. V něm čipset Exynos s novou grafikou AMD dosáhl celkového skóre 8134 bodů s průměrnými 50 fps. To rozhodně není špatné, protože třeba takový Apple A14 Bionic se pohybuje okolo 7442 bodů a 40 fps. Nemluvě o Snapdragonu 888, který pokulhává číselně zhruba o nějakých 40 %. Navíc podle všeho testy proběhly s čipsetem využívajícím jádra Cortex-A77, přičemž chystaný Exynos 2200 by měl údajně vsadit na mnohem výkonnější Cortex-X1 a Cortex-A78.

Samozřejmě ale Exynos 2200 neplánuje hlavní srovnání se současnými high-end produkty konkurence a musí tak hledět do budoucna. Třeba právě Qualcomm slibuje u chystaného Snapdragon 895 pořádný výkonnostní skok s grafikou Adreno 730. A Apple A15 určitě také nebude žádné ořezávátko. Každopádně první benchmarky Exynosů s grafikami AMD vypadají velmi nadějně a budeme velmi velmi zvědavi, jak vše dopadne. Potenciál architektury AMD RDNA2 pro mobilní zařízení je totiž nesporný.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.