Fandové Samsungu čekají jako na smilování na novou generaci čipsetů Exynos, která by měla konečně napravit dlouholetá příkoří. Čipsety Exynos totiž byly vždy zapleveleny podprůměrným výkonem grafického jádra a verze špičkových telefonů Galaxy se k nám dostávaly právě s těmito křemíkovými dárečky. To by se ale výhledově mělo stát výhodou, protože příští generace Exynosů by měla konečně přinést obří evoluční skok s grafikami AMD. A podle prvních zveřejněných výsledků testů a benchmarků bude jejich výkon vskutku impozantní.

Po nedávných prvních výsledcích z GFXBench dnes máme k dispozici další data z 3D Mark, konkrétně pak testu Wild Life. V něm čipset Exynos s novou grafikou AMD dosáhl celkového skóre 8134 bodů s průměrnými 50 fps. To rozhodně není špatné, protože třeba takový Apple A14 Bionic se pohybuje okolo 7442 bodů a 40 fps. Nemluvě o Snapdragonu 888, který pokulhává číselně zhruba o nějakých 40 %. Navíc podle všeho testy proběhly s čipsetem využívajícím jádra Cortex-A77, přičemž chystaný Exynos 2200 by měl údajně vsadit na mnohem výkonnější Cortex-X1 a Cortex-A78.

Samozřejmě ale Exynos 2200 neplánuje hlavní srovnání se současnými high-end produkty konkurence a musí tak hledět do budoucna. Třeba právě Qualcomm slibuje u chystaného Snapdragon 895 pořádný výkonnostní skok s grafikou Adreno 730. A Apple A15 určitě také nebude žádné ořezávátko. Každopádně první benchmarky Exynosů s grafikami AMD vypadají velmi nadějně a budeme velmi velmi zvědavi, jak vše dopadne. Potenciál architektury AMD RDNA2 pro mobilní zařízení je totiž nesporný.