Tak jsme se dnes dočkali a světová čtyřka na trhu s mobilními telefony dnes oficiálně vstupuje na český trh. A OPPO opravdu nejsou žádní „nazdárci“, protože stále rostou a v posledních 12 měsících se jejich odbyt zvýšil o plných 60 % na 37.6 milionu kusů. Navíc jsou i 8. v žebříčku podaných patentů a v zádech mají obří koncern BBK Electronics. Expanze do Evropy a na další světové trhy je tak logickým krokem a firma má i pro náš region velké plány. Po začátek nabídne dvojici modelů telefonů řady Reno5 a dvojici bezdrátových sluchátek, ale do budoucna by se portfolio mělo samozřejmě masivně rozšířit.

Takže co pro nás aktuálně mají k dispozici ? Vše odstartují s dvojicí 5G telefonů, přičemž výše postavené Reno5 5G spoléhá na procesor Snapdragon 765G a Reno5 Z pak na Dimensity 800U. Oba kousky pak mají FullHD+ AMOLED panely (90 Hz u vyššího modelu), 8 GB RAM + 128 GB vnitřní paměti nebo NFC čipy. Baterie se 4300 mAh a 4310 mAh jsou podobné, jen se liší nabíjením, Super VOOC 2.0 totiž umí 65W a VOOC 4.0 pak jen 30W. Na úrovni jsou i fotoaparáty, v obou případech se čtveřicí senzorů a 64 Mpx, respektive 48 Mpx hlavními senzory.

 

Cena a dostupnost

OPPO Reno5 5G bude k mání u všech mobilních operátorů už od 1. července a v průběhu měsíce také u všech zásadních maloobchodních řetězců. Na výběr je z černé a modré barevné verze a cena byla stanovena na 11.399 Kč. První dva týdny pak navíc jako dárek dostanete i bezdrátová sluchátka OPPO Enco Air v ceně 1999 Kč. Levnější OPPO Reno5 Z pak půjde s dostupností zcela identickou cestou, ale v nabídkách ho najdeme v lehce rozdílných odstínech modré a černé za 8999 Kč.

Bezdrátová sluchátka OPPO

A když už jsme nakousli bezdrátová sluchátka, tak je musíme také zmínit podrobněji. OPPO Enco Air mají technologii potlačení šumů během hovoru i rychlé dobíjení sluchátek, za 10 minut získáte až 8 hodin poslechu. Připojení je pak realizované moderním Bluetooth 5.2. K mání budou za 1999 Kč. Další jsou pak OPPO Enco Buds, chlubící se odolností proti vodě a prachu dle certifikace IP54. A samozřejmě i tato bezdrátová TWS sluchátka se budou dobíjet velmi rychle.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.